Tarih: 30.09.2022

Hakkımızda

03.09.2015
Tufan Baharat 1969 yılından beri, baharat üretimi, satış ve pazarlama alanlarında faaliyet göstermektedir. Bugün 3.kuşağın idaresinde bir aile şirketi olarak ticaret hayatına devam eden Tufan Baharat, doğrudan müstahsillerle anlaşmakta ve sözleşmeli ekim yaptırmaktadır. Tarladan en son aşamaya kadar büyük bir titizlikle en sağlıklı şekilde yetiştirilen baharatları satın alarak ve üreterek, müşterilerine kalite ve fiyat konusunda birinci sınıf hizmet vermeyi amaç edinmiştir.

Tufan Baharat ismi özellikle Kırmızı Toz Tatlı Biber üretimi ile özdeşleşmiş; Acısız Geyve Biberleri`nden üretilen bu biberle, gerek iç gerekse dış piyasada haklı bir üne kavuşmuştur. Kırmızı Tatlı Toz Biber`in yanısıra Pul Biber, Kimyon, Nane, Sumak, Kişniş, Kekik, Ihlamur, Defne Yaprağı  gibi baharat çeşitlerin de üretim, satış ve pazarlamasını yapmaktadır. Ayrıca firmamız Hindistan`dan ve Çin`den Türkiye`ye Kurutulmuş Soğan ve Kurutulmuş Sarımsak, Vietnam`dan Karabiber, Beyazbiber ve sektörün dönemsel ihtiyaçlarına göre çeşitli baharatlar ithal etmektedir.

Ürünlerimiz 10 gr, 100 gr, 250 gr, 500 gr, 1 kg, 5 kg, 10 kg ve 25 kg`lık ambalajlar halinde  siz değerli müşterilerimizin hizmetine sunulmaktadır.

Başta Almanya, İngiltere, Arnavutluk, Bulgaristan, Makedonya, Bosna Hersek, Romanya, Kosova, Amerika Birleşik Devletleri, Hollanda, Belçika, K.K.T.C, Yunanistan, Rusya, Sırbistan,İsviçre,Suudi Arabistan,Birleşik Arap Emirlikleri,Kuzey Irak,Azerbaycan,Kazakistan gibi ülkelere baharat ihracatı yapan firmamız Avrupa pazarında da, yıllardır verdiği hizmet kalitesinden ve ilkelerinden taviz vermeden baharat ürünlerinin satışını gerçekleştirerek kalıcı olmayı başarmıştır.

Tufan Baharat Adapazarı Ticaret Ve Sanayi Odası, Adapazarı Ticaret Borsası Ve İstanbul İhracatçı Birlikleri üyesidir.