Baharatın Öyküsü

Kristof Kolomb`un 2. Amerika yolculuğunda 1514`te İspanyol Dr. Chanca kırmızı biber (Capsicum Annum) tohumunu ve meyvesini Amerika`dan Avrupa`ya getirmiş. 19 yy. sonlarında Macarlar tarafından Avrupa`da yaygın bir şekilde üretilmiştir. Bugün Avrupa`nın en kaliteli Tatlı kırmızı Toz Biber`i Türkiye`de üretiliyor. Gerek iklim gerekse toprak yapısıyla Geyve Yöresi`nde yetişen Kırmızı Biber, kurutulup öğütülerek sofralarımıza lezzet katıyor.

Portakaldan daha çok C vitamini içeren Kırmızı Tatlı Toz Biber; çorbalardan baharatlı çeşnilere, toz karışım ve soslardan et endüstrisine kadar birçok yemeklere kendine has aromatik yapısıyla hayat veriyor. Ayrıca iştah açıcı, hazmettirici, deri irkiltici (irritan), sindirimi kolaylaştırıcı, ishal ve kusmayı önleyici, güçlendirici, yatıştırıcı, bağırsak gazlarını giderici özellikleriyle Kırmızı Tatlı Toz Biber, tamamen doğal sağlıklı bir baharattır.

Tufan Baharat, Kırmızı Biber`in tarlada başlayan; yetişmesinden toplanmasına, kurutulması ve öğütülmesine kadar geçen süreçte gösterdiği titizlikle Türkiye`nin öncü markası olmuştur. Son zamanlarda Balkanlar`da ve Avrupa`da lezzet ustalarının tercih ettiği Tufan Baharat, mutfaklarda özlenen yerini almıştır.

Başarılı ihracatı ile ülkemiz ekonomisine de büyük katkı sağlayan Tufan Baharat, katkısız, %100 doğal ve kaliteli Tatlı Kırmızı Toz Biber üretimi ile baharat sektörünün yüzakı olmuştur. Tufan Baharat`ın hedefi, kırmızı Tatlı Toz Biber üretim ve tüketimini bilinçlendirerek, yeni pazarlara ve tüketiciye ulaşmasını sağlamaktır. Müşterilerimizin ürünlerimizdeki memnuniyeti bizim grurumuzdur.

Türkiye`deki Kırmızı Tatlı Toz Biber`in sizlere ulaşmasını sağlayan saygın markalara bizi tercih etmelerinden dolayı teşekkür ederiz.
Tıklanma Sayısı: 5692   |   Güncelleme Tarihi: 21.09.2015    Yazdır
  • Tufan Baharat
  • Gazi Süleyman Paşa Mah. Dere Sokak No:15 - 54700 Geyve / SAKARYA / TÜRKİYE
  • +90 264 517 32 72 - +90 264 517 64 63
  • +90 264 517 32 71
  • info@tufanbaharat.com
Her Hakkı Saklıdır. © 2018
web.tasarim.namikerdemkaya.com