Pul Biber

Tufan Pul Biber, Toprağı, Güneşi, Suyu, Emeği ve özel üretim süreciyle Dünya'daki tüm acı biberlerden farklı bir lezzete; Seveceğiniz Tek Acı'ya dönüşüyor..

Familyası                :
Solanaceae

İlmi Adı                    : Capsicum annum
 
Fransızca                : Piment rouge, Poivre de cayenne

İngilizce                   : Paprika, Cayenne pepper, Red pepper

Almanca                  : Paprika, Cayennepfeffer

Yetiştiği Yer           : Kahramanmaraş ve Gaziantep`te yetişir.
 
Kullanılışı                : 1-2 gr. kırmızıbiber hap olarak (kapsüle koyarak) alınır. Toz halinde bal ile karıştırarak alınır.

Mutfakta Kullanılışı : Salata, mantı, çerkez tavuğu, Macarların milli yemekleri "gulaş", çorba, etli yemekler, bazı tür soslar, İtalyanların "spagetti" yemeğine konan domatesli sosunda vb.


Ek Bilgi               : Diğer adı: Hint biberi, Macar biberi, Türk biberi. Soğuk algınlığını önlemek için: Pul Biber bir yumurtayla pişirilir ve yenir. Depresyondan kurtulmak için: (Ayur-veda: eski Hint hekimliği) 1,5 gr. kırmızıbiber, 1,5 gr. karabiber, 1 tatlı kaşığı balla karıştırılır, biraz sütle içilir. Güneydoğu illerinde, en çok Gaziantep ve Islahiye`de üretilmektedir. Biberin yüzde 60`ı Islahiye`de üretilir, fakat buna Maraş biberi denir. Kırmızı Biber, kurutulup, taş değirmende kalın bir şekilde öğütülür, sadece yağ ve tuz eklenerek elde edilir. 
Tıklanma Sayısı: 14560   |   Güncelleme Tarihi: 06.01.2020    Yazdır
Etiketler:
Pul Biber, chili pepper, crushed pepper, ipek pul biber, acı biber, doğal pul biber, halal food, natural spices, red pepper, capsicum annum, cayenne pepper, paprika, hot pepper, БУKOBEЦ, чили измельченный перец, export spices, trade spices, turkish spices,
  • Tufan Baharat
  • Gazi Süleyman Paşa Mah. Dere Sokak No:15 - 54700 Geyve / SAKARYA / TÜRKİYE
  • +90 264 517 32 72 - +90 264 517 64 63
  • +90 264 517 32 71
  • info@tufanbaharat.com
Her Hakkı Saklıdır. © 2018
web.tasarim.namikerdemkaya.com