Pul Biber

Tufan Pul Biber, Toprağı, Güneşi, Suyu, Emeği ve özel üretim süreciyle Dünya'daki tüm acı biberlerden farklı bir lezzete; Seveceğiniz Tek Acı'ya dönüşüyor..

Familyası                :
Solanaceae

İlmi Adı                    : Capsicum annum
 
Fransızca                : Piment rouge, Poivre de cayenne

İngilizce                   : Paprika, Cayenne pepper, Red pepper

Almanca                  : Paprika, Cayennepfeffer

Yetiştiği Yer           : Kahramanmaraş ve Gaziantep`te yetişir.
 
Kullanılışı                : 1-2 gr. kırmızıbiber hap olarak (kapsüle koyarak) alınır. Toz halinde bal ile karıştırarak alınır.

Mutfakta Kullanılışı : Salata, mantı, çerkez tavuğu, Macarların milli yemekleri "gulaş", çorba, etli yemekler, bazı tür soslar, İtalyanların "spagetti" yemeğine konan domatesli sosuna vb.

Kozmetik                     : Yeri yoktur.

Ek Bilgi               : Diğer adı: Hint biberi, Macar biberi, Türk biberi. Soğuk algınlığını önlemek için: Pul Biber bir yumurtayla pişirilir ve yenir. Depresyondan kurtulmak için: (Ayur-veda: eski Hint hekimliği) 1,5 gr. kırmızıbiber, 1,5 gr. karabiber, 1 tatlı kaşığı balla karıştırılır, biraz sütle içilir. Güneydoğu illerinde, en çok Gaziantep ve Islahiye`de üretilmektedir. Biberin yüzde 60`ı Islahiye`de üretilir, fakat buna Maraş biberi denir. Kırmızı Biber, kurutulup, taş değirmende kalın bir şekilde öğütülür, sadece yağ ve tuz eklenerek elde edilir. 
Tıklanma Sayısı: 7284   |   Güncelleme Tarihi: 13.03.2019    Yazdır
Etiketler:
Pul Biber, Chili Pepper, Crushed Pepper, Kurutulmuş Biber, İpek Pul Biber, Acı biber, Acı Biber, Doğal Pul Biber, Halal Food, Natural Food, Red Pepper, Capsicum annum, Cayenne Pepper, , Antep Biberi, Paprika, Hot Pepper, БУKOBEЦ, чили измельченный перец, piment fort,
  • Tufan Baharat
  • Gazi Süleyman Paşa Mah. Dere Sokak No:15 - 54700 Geyve / SAKARYA / TÜRKİYE
  • +90 264 517 32 72 - +90 264 517 64 63
  • +90 264 517 32 71
  • info@tufanbaharat.com
Her Hakkı Saklıdır. © 2018
web.tasarim.namikerdemkaya.com